Forum WIRTUALNA MODELARNIA Strona Główna WIRTUALNA MODELARNIA
modelarstwo lotnicze
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szybowiec z depronu- rozpiętość 1,7m

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WIRTUALNA MODELARNIA Strona Główna -> SZYBOWCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CrysTal
MODELARZ



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŚREM
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:39, 01 Lis 2006    Temat postu: Szybowiec z depronu- rozpiętość 1,7m

Witam,

chciałbym przedstawić Wam mój kolejny szybowiec. Wykonałem go z depronu 6mm, ma rozpiętość 170cm i długość 102cm.
Największy kłopot był ze skrzydłami, które są dosyć długie a materiał z którego są wykonane niezbyt wytrzymały, dlatego wzdłuż ok.75% długości dźwigara umieściłem cienką listewkę sosnową. Podczas lotów nie wyginały się praktycznie wcale.
Oto zdjęcia z lotów:





a jeśli chdzi o wyposażenie to zastosowałem:
- 2 serwa standardowe Hitec
- pakiet aku 1300mAh
- i odbiornik HFS-05MG

waga ...cóż, nie ma się czego wstydzić, w końcu to mój pierwszy szybowiec, który-przypomina szybowiec Wesoly (przynajmniej tak mi się wydaję), waży ok. 400g. Trochę ciężki ale... napewno trochę ciężkie są serwa.

Osobiście, uważam że jak na pierwsze "dzieło" nie jest źle, choć przyznam że to jest ostatni szybowiec o takich wymiarach, który zrobiłem z depronu, ale przecież najpierw na czymś trzeba się uczyć.

Czekam na Wasze opinie Wink
Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
awiatik
INSTRUKTOR



Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 350
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Sośno

PostWysłany: Śro 18:06, 01 Lis 2006    Temat postu:

Witam
Całkiem fajny modelik Wesoly
Cytat:
ale przecież najpierw na czymś trzeba się uczyć

zgadza się
jako następny krok w nauce polecałbym wykonanie skrzydeł konstrukcyjnych z balsy pokrytych japonką lub folią.
Już teraz czekam na kolejny model ;-)
awiatik


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukaszeq
MODELARZ



Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 159
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro 20:25, 01 Lis 2006    Temat postu:

Mam deżawi podobny szybowiec jest w temcie podspodem podobny do aria i pasata, szczegulnie pierwsza fotka Wesoly

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CrysTal
MODELARZ



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŚREM
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:57, 02 Lis 2006    Temat postu:

Zgadza się, szybowiec Diakona i mój, są podobne a to zapewne za sprawą skrzydeł i kadłuba wykonanych z tych samych materiałów. Natomiast jeśli chodzi o pierwsze zdjęcie..cóż jest prawie "identyczne" ze zdjęciem Diakona rzucającego swojego Pasata, po prostu udało mu się zrobić mi podobne zdjęcie Wesoly

Kolejny szybowiec będzie na pewno w większości z balsy(skrzydła w całości). Nie chciałem budować takiego teraz, ponieważ dopiero nie dawno kupiłem aparaturę i nie posiadam żadnej wiedzy praktycznej jeśli chodzi o latanie. Szkoda przecież byłoby takiego szybowca z balsy poświęcać na naukę-wzloty i upadki Crying or Very sad .

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elektryki_rc
MODELARZ



Dołączył: 16 Sie 2005
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olkusz

PostWysłany: Czw 21:04, 02 Lis 2006    Temat postu:

Cześc ! Fajny model ! Tylko poktycie można by jeszce troszke naciągnąć ? Próbowałes ? Niemusisz tego robić odrazu nitrocellonem ja na poczatku zawsze napinałem wodą kilkanaście razy skrzydełka i kładłem na prostej desce + ciężarki aby się nie zwichrowało gdy naciągnie się tak jak trzeba rzadziutki nitrocellon 3x wiadomo... jeszcze może wzniosik troszke zwiększyć widzę iż nie planujesz lotek ? Wielu udanych lotów pozdr.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CrysTal
MODELARZ



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŚREM
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 23:17, 02 Lis 2006    Temat postu:

Rzeczywiście, lotki przydałyby się, ale wtedy cały szybowiec ważyłby więcej i przez to gorzej latał. Wszystko przez to, że kupiłem standardowe serwa. Każdy wie ile one ważą, dlatego kolejny model który chciałbym zrobić to będzie samolot, jakiś prosty, coś w stylu Zefirka... chociaż może spróbuję jakiś lepszy, jeszcze zobaczę. Narazie kompletuję wszystko czego nie potrzebuje szybowiec a potrzebuje samolot Wesoly

Jeśli chodzi o pokrycie skrzydełek to rzeczywiście jest trochę nienaciągnięte, ale... . Po pierwszych lotach ze względu na dość wilgotne powietrze jaki mi toważyszyło, cały ten nieszczęsny papier śnidaniowy Wesoly się pomarszczył. Kiedy wróciłem do domu, położyłem to skrzydło na kaloryferze. Jak się okazało papier sam się naciągnął i to dużo lepiej niż na początku.
Narazie muszę trochę naprawić poszycie, wiecie jak to jest, pierwsze loty i różne chwasty (często te duże) podczas "lądowania" potrafią zepsuć naszą pracę. Wtedy postaram się równomiernie naciągnąć to poszycie.

Pozdrawiam Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CrysTal
MODELARZ



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŚREM
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:11, 18 Sty 2007    Temat postu:

Witam,

po długiej przerwie, ze względu na to, że nie polatałem sobie zbyt wiele moim szybwcem, postanowiłem go "ożywić". Musiałem zrobić skrzydło, ponieważ dość szybo je złamałem Crying or Very sad (za mały wznios). Postanowiłem zrobić drugie takie same, lecz oklejone taśmą. Nie mam wystarczającej ilości balsy, żeby zrobić jakieś lepsze skrzydełko, więc została mi tylko taka konstrukcja, która w gruncie rzeczy nie jest zła.

Oto co narazie powstało:


[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Zaostrzyłem jeszcze dziób. Całość bedzie ważyć ok. 430g.
Nie jest może piękny, ale latać nim można. Niedługo postaram się wznieść w powietrze mojego Pipera, i dobrze by było sobie to wszystko przypomnieć na szybowcu.

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxxxx
MODELARZ



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 178
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:10, 18 Sty 2007    Temat postu:

Według mnie papier śniadaniowy nie jest zbyt dobry, po jakimś czasie nadaje się tylko do wyrzucenia, sądzę że już lepiej byłoby okleic samą taśma Mruga

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CrysTal
MODELARZ



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŚREM
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:44, 18 Sty 2007    Temat postu:

Skrzydła będą oklejone taśmą. Nie chciałem ich oklejać samą taśmą, ponieważ gdyby trafiła się jakaś kraksa i poszycie uszkodziłoby się, zaczełoby sie to wszystko kleić ze sobą.. Kolega zrobił tak jak ja chcę zrobić i już kilka latał bez żadnych zniszczeń.
Ale muszę przyznać że robię takie skrzydła po raz ostatni, głównie ze względu na to, że bardzo szybko się niszczą.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxxxx
MODELARZ



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 178
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:51, 18 Sty 2007    Temat postu:

Dokładnie...! Wesoly

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CrysTal
MODELARZ



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŚREM
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:35, 21 Sty 2007    Temat postu:

Jaskółka jest już gotowa do lotu, niestety pogoda, a dokładnie duży wiatr nie pozwala mi na loty Crying or Very sad Dzisiaj ją zważyłem po raz kolejny i okazało się że po dokładnym wyważeniu waży 510g. Wg mnie to dobrze, lepiej bedzie się latało na wietrze.
Myslę, że jutro wiatr trochę się uspokoi i pójdę polatać. W każdym razie nie mogę się doczekać.
Narazie wklejam tu kilka zdjęć z "prób" lotów (wiatr nie dał za wygraną Wesoly )

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxxxx
MODELARZ



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 178
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:42, 21 Sty 2007    Temat postu:

A wy nie macie tam jakiegoś zbocze czy górki? Przy takim wietrze, jeśli model byłby dobry to latałbyś:
-do końca modelu,
-do końca dnia,
-do końca akku,
-do końca możliwości ustania.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Diakon
MODELARZ



Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 696
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śrem

PostWysłany: Nie 17:12, 21 Sty 2007    Temat postu:

Depronowe skrzydło konstrukcji "żeberkowo - dźwigarowej" nie lubi drapieżnego latania... Wesoly

Poza tym, obloty powinny się odbywać raczej w spokojnym wietrze...
No i jak model ma nawet małe uszkodzenie (np: wyrwie się orczyk w wysokości) to dalej latać się nie da Jezyk

A co do górki - nie jest to idaelane zbocze, raczej po prostu "górka", rośnie tam trochę cierni, dookoła działki, mały strumyk, krótko mówiąc - trochę ciasno Mruga .

Ale Krzysiu zrobiłe jednak ładny szybowczyk, trzeba poczekać na nieco spokojniejszą pogode...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kmin
MODELARZ



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pruszcz gdański
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:30, 20 Lip 2008    Temat postu:

jak na pierwszy model jest świetnie sam bym taki chciał sprubuje zrobic mam pytanie masz do nieg plany??????????

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CrysTal
MODELARZ



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŚREM
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:45, 21 Lip 2008    Temat postu:

On robiony był z głowy. Nie rób szybowców z depronu, zwłaszcza o takiej konstrukcji skrzydła. Jedynie co bym ci polecił na depron to "ToTo".

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WIRTUALNA MODELARNIA Strona Główna -> SZYBOWCE Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin